Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Με την ισοπαλία στον Ριόλο, «χαμογέλασε» ο Ατρόμητος

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στον Πανμοβριακό και τον Διαγόρα (1-1). Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ και με αυτό το αποτέλεσμα «χαμογέλασε» ο Ατρόμητος που έμεινε μόνο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Γιώργου Λαγού άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα του Κουλούρη στο 25’ της συνάντησης για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Διαγόρας δέκα λεπτά αργότερα με τον Κόκκιο. Ο Πανμοβριακός θα μπορούσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης όταν στο 83’ της συνάντησης από τα 11 βήματα ο Κουλούρης δεν κατάφερε αυτή την φορά να νικήσει τον πορτιέρο του Διαγόρα Διαμαντόπουλο.

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ (Γ. Λαγός) : Π. Κυριακόπουλος, Βλάχος, Δ. Κυριακόπουλος, Πυρρής, Σπανός, Καρακάσης (80′ Παναγάκης), Λιάκος (88′ Κάτσενος), Παναγόπουλος, Ρουμπάτος, Κουλούρης, Φραγκούλιας

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κ. Τσιπιανίτης) : Διαμαντόπουλος, Μπουρνάκας, Κόκκιος, Τελέγκος, Ν. Γκολφινόπουλος, Τσεκούρας, Δ. Μαλτέζος (89′ Κωνσταντόπουλος), Φ. Γκολφινόπουλος, Καράμπουλας (65′ Ταγάρας), Σκούρτας (80′ Κ. Μαλτέζος), Μπουρίκας (65′ Χουσελάς)

Χορταστική ισοπαλία

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με τέσσερα τέρματα Ατρόμητος Λάππα και Αστέρας Τσουκαλεϊκων μοιράστηκαν βαθμούς, γκολ και εντυπώσεις (2-2).

Στο 40’ ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με γκολ του Καλογερόπουλου για να φέρει τούμπα το παιχνίδι στο τέλος ο Αστέρας με δύο τέρματα του Χαρζήπαππα (83’,85’). Η ομάδα του Λάππα όμως κατάφερε στις καθυστερήσεις με τον Βασιλόπουλο να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και να πάρει τον πολύτιμο βαθμό.