LIVE: Παναχαϊκή-Διαγόρας 1-1 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Διαγόρα, αγώνας που διεξάγεται εντός έδρας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι, ο αγώνας ξεκίνησε.

Σουτ του Μανωλάκη, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Κολοβούρης.

30΄ Σουτ του Χριστόπουλου, όμως ο Σηφάκης απόκρουσε σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

40΄ Δοκάρι: Φάουλ απευθείας του Αποστολόπουλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε προς τα πλάγια του γηπέδου.

43΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ντε Ολιβέιρα, έξω ο Μούλντερ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Παναχαϊκή-Διαγόρας 0-0

Β Ημίχρονο

46΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μουντές, εκτός ο Μασούρας.

55΄ Πέναλτι: Ανατροπή του Χριστόπουλου από τον Σηφάκη ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.

Στο σημείο αυτό ο τερματοφύλακας του Διαγόρα, συγκρούστηκε με τον επιθετικό της κοκκινόμαυρης ομάδας και όλα δείχνουν  σοβαρό τραυματισμό του Ροδίτη γκολκίπερ, καθώς αποχώρησε με ασθενοφόρο από τον αγωνιστικό χώρο.

64΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Αυγερινός, έξω ο Σηφάκης.

65΄ ΓΚΟΛ: Ο Αποστολόπουλος απέναντι από τον γκολκίπερ Αυγερινό 1-0.

74΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυρσανίδης, εκτός ο Αποστολόπουλος

74΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τόσκα, έξω ο Γρηγορόπουλος.

80΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Αρίας, εκτός Τσάβος.

87΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ταχματζίδης, έξω ο Αντεσίνα

87΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λούκιτς, εκτός ο Ιγκνιάτοβιτς.

90΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μαρτίνεθ, έξω ο Μασούρας

90΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ιατρούδης, εκτός ο Χριστόπουλος

97΄ ΓΚΟΛ: Η άμυνα της Παναχαϊκής αδράνησε, ο Μανιάς βρέθηκε σε θέση βολής δεν συγχώρησε και ισοφάρισε σε 1-1.

Λήξη αγώνα, τελικό αποτέλεσμα Παναχαϊκή-Διαγόρας 1-1.

Κύριες και κύριοι καλό σας βράδυ.

Ο Αριστείδης Αλιάγας του συνδέσμου διαιτητών Δυτικής Αττικής διευθύνει την αναμέτρηση. Βοηθούς έχει τους Χρήστο Μπάλα από τον σύνδεσμο διαιτητών Τρικάλων, Παναγιώτη Σπηλιώτη από τον σύνδεσμο διαιτητών Κορίνθου. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Βασίλειος Φίτσας του συνδέσμου διαιτητών Πρέβεζας-Λευκάδας. Παρατηρητής διαιτησίας είναι ο Κωνσταντίνος Δάλλας Ηπείρου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Μούλντερ (43΄λ.τρ. Ντε Ολιβέιρα), Μπάρετ, Λιοφάγος, Καραγιάννης, Νάστος, Γρηγορόπουλος (74΄Τόσκα), Μασούρας (90΄ Μαρτίνεθ), Αποστολόπουλος (74΄Κυρσανίδης), Χριστόπουλος (90΄Ιατρούδης), Πατρινός.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Μικές, Τόσκα, Ντε Ολιβέιρα, Παραστατίδης, Αλίμπε, Μαρτίνεθ, Κυρσανίδης, Ιατρούδης, Νταμπίζας.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης (64΄λ.τρ. Αυγερινός), Τσάβος (80΄Αρίας), Μανωλάκης, Δημητρίου, Ιγκνιάτοβιτς (87΄Λούκιτς), Αλ. Μασούρας (46΄Μουντές), Τσιαντούλας, Πάρντο, Αντεσίνα (87΄Ταχματζίδης), Λεσάι, Μανιάς.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Αυγερινός, Σταματούλας, Αρίας, Μουστάκας, Μουντές, Φέκκας, Λούκιτς, Κεέτ, Ταχματζίδης.

*Στο γήπεδο της Αγυιάς βρίσκονται και φίλοι του Διαγόρα, που ταξίδεψαν από τη Ρόδο, αλλά και από την Αθήνα για να δουν από κοντά την ομάδα τους.

*Οι φίλαθλοι της Παναχαϊκής, βράζουν με τους παίκτες και για το γκολ που δέχτηκαν από τον Διαγόρα στα εναπομείναντα λεπτά (14 λεπτά των καθυστερήσεων)