Σούπερ Λίγκα 2: Η Παναχαϊκή 1-1 με τον Ολυμπιακό, μπορούσε και τη νίκη

Η Παναχαϊκή έβγαλε αντίδραση απέναντι στον Ολυμπιακό και όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι κατάφερε να πάρει έναν χρυσό βαθμό (1-1) μέσα στην έδρα της για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Μπα στο 11ο λεπτό. Η κοκκινόμαυρη ομάδα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει από την «άσπρη βούλα» με τον Χριστόπουλο στο 76ο λεπτό, αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού Παπαδούδης απόκρουσε. Για να έρθει στην εκπνοή του παιχνιδιού (90+2) ο Μπαρέτ με σουτ να γράψει το 1-1.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Τάτσης): Κολοβούρης, Παραστατίδης (73΄Πετράτος), Καραγιάννης, Λιοφάγος, Μπάρετ, Γρηγορόπουλος (82΄Ζέκοφ), Γκανσιέρ (46΄ Πατρινός), Αλίμπε (73΄Τραορέ), Χριστόπουλος, Αποστολόπουλος (34΄ Ντε Ολιβέιρα), Νάστος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Βρουσάι, Σγουρός (84΄Κατσουλίδης), Παπακανέλλος (80΄Μαυρουδής), Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Σαπουντζής, Κεϊτά (80΄Κεραμίδας), Καράκουτης (84΄Τσέλιος), Αργυρίου (88΄Βλαχομήτρος).