Ερασιτεχνικό
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ακάθεκτοι οι πρωτοπόροι
Δεν επηρεάστηκαν από τη διακοπή λόγω των καρναβαλικών εκδηλώσεων οι πρωτοπόροι καθώς επέστρεψαν στους αγωνιστικούς χώρους με νίκες.
Στον Α’ όμιλο ο Αχαϊκός νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τον Κρίνο όπως και τα Ροΐτικα με 5-1 τον Αστέρα Λεοντίου. Σπουδαία ήταν και η νίκη της Αναγέννησης Πατρών με 4-1 του Παναχαϊκού που εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα της Περιβόλας με τον Άτλαντα (1-1).
Στον Β’ όμιλο η Θύελλα Αιγίου νίκησε με 1-0 την Αρόη ενώ τα Καλάβρυτα διέλυσαν με 6-0 την ΑΕ Αιγίου. Την έκπληξη έκανε ο Αχιλλέας Καμαρών που νίκησε με 2-1 τον Αετό Ρίου ενώ ο Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της Φλόγας Ροδιάς.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Λ.- Ροΐτικα……………….1-5
Κρίνος- Αχαϊκός…………………….1-4
ΑΟ Τριταίας- Ίκαρος Π………… 2-1
Σταροχώρι- ΑΠΟ Αρόη………….4-2
Φαραϊκός- Πείρος………………..2-0
Περιβόλα- Άτλας………………….1-1
Αναγέννηση Π.- Παναχαϊκός..4-1
ΕΠΟΜΕΝΗ
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ροΐτικα- Αχαϊκός
Ίκαρος Π.- Αστέρας Λ.
ΑΠΟ Αρόης- Κρίνος
Πείρος- ΑΟ Τριταίας
Άτλας- Σταροχώρι
Παναχαϊκός- Φαραϊκός
Αναγέννηση Π.- Περιβόλα
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θύελλα Αιγ.- ΑΕ Αρόης…………………1-0
Φλόγα Ροδ.- Ηρακλής Π……………… 2-3
Αχιλλέας Καμ.- Αετός Ρ………………..2-1
Ζαβλάνι- Αργυρά………………………..4-4
Αστέρας Τεμ.- Δαβουρλής……………2-1
Άνω Καστρίτσι- Φοίνικας…………….0-0
Καλάβρυτα- ΑΕ Αιγίου………………..6-0
ΕΠΟΜΕΝΗ
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αρόης- Ηρακλής Π.
Αετός Ρ.- Θύελλα Αιγ.
Αργυρά- Φλόγα Ροδ.
Δαβουρλής- Αχιλλέας Καμ.
Φοίνικας- Ζαβλάνι
ΑΕ Αιγίου- Αστέρας Τεμ.
Καλάβρυτα- Άνω Καστρίτσι
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Αχαϊκός 47-10 44
ΑΕ Ροϊτίκων 47-11 39
Αναγέννηση 40-17 34
ΑΕ Περιβόλας 43-16 33
Σταροχώρι 39-34 25
ΑΟ Τριταίας 17-19 25
Φαραϊκός 34-19 24
Άτλας Πατρών 36-28 24
Παναχαϊκός 36-41 20
Ίκαρος Πετρωτού 22-40 15
Πείρος Ισώματος 29-44 14
Αστέρας Λεοντίου 20-37 12
Κρίνος 22-5 1 7
ΑΠΟ Αρόη 9-74 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Αιγίου 45-12 43
ΑΕ Καλαβρύτων 59-20 38
Αετός Ρίου 41-25 29
Ηρακλής Πατρών 37-29 28
ΑΕ Αρόης 21-21 27
Δαβουρλής Κ. ’92 36-21 26
ΑΠΣ Ζαβλάνι 28-35 21
Αστέρας Τέμενης 16-25 21
ΑΕ Αιγίου 20-30 21
Φοίνικας Ζήριας 15-15 19
Αχιλλέας Καμ. 17-35 15
Φλόγα Ροδιάς 23-40 13
Αργυρά Πατρών 17-35 10
Άνω Καστρίτσι 13-45 2