Παναχαϊκή

LIVE Παναχαϊκή-Παναιγιάλειος 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Published

on

Η Παναχαϊκή σε λίγη ώρα (3μ.μ.) αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Παναιγιάλειο για τη 10η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας του gnomip.gr είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος, ενώ στο γήπεδο της κοκκινόμαυρης ομάδας βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ ΤΕΛΙΚΟ 2-0

82΄ ΑΛΛΑΓΗ: Έξω ο Μπουρλάκης λόγω τραυματισμού μέσα ο Γούλας.

81΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Ροδόπουλος, έξω ο Σκούτας

81΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μπήκε ο Κρεμμύτσας μέσα, έξω Βλαχόπουλος.

73΄ ΓΚΟΛ: Ο Καρακλάιτς με σουτ μέσα από την περιοχή 2-0.

71΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Βαλλιάνος στη θέση του Λιάτου.

69΄ Σέντρα του Μπουρλάκη, κεφαλιά του Σμίλτου άουτ.

68΄ Απευθείας φάουλ του Καρακλάιτς απόκρουσε ο Ιωαννίδης σε κόρνερ.

67΄ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Ο Κουρτελέσης του Παναιγιάλειου, δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και αποβλήθηκε.

65΄ ΑΛΛΑΓΗ:  Καρακλάιτς μπήκε, βγήκε ο Λιμάτσι.

60΄ Σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή, αλλά εκ νέου υπήρξε απόκρουση από τον γκολκίπερ Ιωαννίδη.

59΄ Σέντρα του Μπουρλάκη κεφαλιά του Κυβελίδη, απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Παναιγιάλειου αποσοβώντας το 2-0.

Οι ομπρέλες έκλεισαν στο γήπεδο της Αγυιάς, καθώς το σύννεφο βροχής έφυγε…

51΄ Σέντρα σουτ του Λιποράτσε, ο Ιωαννίδης δεν είχε πρόβλημα και μπλόκαρε την μπάλα.

49΄ Σουτ του Στεργίδη από τα δεξιά ο Ιωαννίδης έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Οι πρώτες σταγόνες βροχής πέφτουν, με τους φιλάθλους να έχουν ανοίξει ομπρέλες για να προφυλαχθούν.

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Και το β΄ ημίχρονο άρχισε με τους παίκτες του Παναιγιάλειου να είναι στη σέντρα. Οι δύο ομάδες δεν έχουν καμία αλλαγή στην σύνθεσή τους.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-0

41΄Λάθος των αμυντικών της Παναχαϊκής και ο Ψωμαράς με προβολή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

38΄Σουτ του Κυβελίδη μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ιωαννίδης του είπε όχι.

32΄ΓΚΟΛ: Ο Λιμάτσι για λογαριασμό της Παναχαϊκής με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Η Παναχαϊκή σε αυτά τα 30 λεπτά παιχνιδιού, έχει την υπεροχή απέναντι στον Παναιγιάλειο, αλλά δεν έχει φτάσει με αξιώσεις στην εστία του τερματοφύλακα Ιωαννίδη αν εξαιρεθούν κάποια σουτ ή κεφαλιές των παικτών της, που όμως πέρασαν άουτ.

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα στο ματς Παναχαϊκή-Παναιγιάλειος και δεν υπάρχει σκορ.

6΄ Κόρνερ του Χαντί έδιωξε προσωρινά ο τερματοφύλακας της Μαύρης Θύελλας Ιωαννίδης ο Μπουρλάκης σούταρε, αλλά η μπάλα αποκρούστηκε από τους αμυντικούς του Παναιγιάλειου.

5΄ Κίτρινη κάρτα Κουρτελέσης

Και ο αγώνας ξεκίνησε με την Παναχαϊκή να είναι στη σέντρα.

Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του φίλου της Παναχαϊκής Αναγνωστόπουλου, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

Τον αγώνα θα διευθύνει ο Δημήτρης Μπεκιάρης από τον σύνδεσμο Κορίνθου. Βοηθούς θα έχει τους Αθανάσιο Μπουρτζοβίτη και Άγγελο Οικονόμου, όλοι του ίδιου συνδέσμου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σούλης Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Λιποράτσε, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Μπουρλάκης (82΄λ.τρ. Γούλας), Στεργίδης, Αλεξόπουλος, Λιμάτσι (65΄ Καρακλάιτς), Χαντί, Κυβελίδης (90΄Μικελάτος).

Στο πάγκο βρίσκονται οι: Λούσκος, Μπαμπούνης, Γούλας, Καρακλάϊτς, Μικές, Κατσής, Μικελάτος, Στασινόπουλος, Πολίτης.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Φάνης Γκέκας): Ιωαννίδης, Κουρτελέσης, Χατζηαντωνίου (88΄Πλατυκώγστας), Μακρίδης, Σπίντζος, Σ. Αφούσι,  Α. Αφούσι,  Ψωμαράς (89΄Ραπτόπουλος), Σκούτας (81΄ Ροδόπουλος), Λιάτος (71΄Βαλλιάνος), Βλαχόπουλος (81΄Κρεμίτσας).

Στον πάγκο: Βίλλιος. Ραπτόπουλος, Κρεμίτσας, Βαλλιάνος, Ροδόπουλος, Κοχυλάς, Καρακούτης, Μπουζντρα, Πλατηκώστας.