Ερασιτεχνικό
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Παρέμεινε ο Χρονάς στο μεγάλο ντέρμπι
Ο έμπειρος Νίκος Χρονάς παρέμεινε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να διευθύνει το μεγάλο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα στο Πάτραι και τον Αρη Πατρών. Στην Παραλίας θα βρεθεί ο Βαγγέλης Σαφαρίκας που θα σφυρίξει την αναμέτρηση της Δόξας Παραλίας με το Λιμνοχώρι ενώ στο γήπεδο του Αχιλλέα ο Αλέξανδρος Φωκάς θα διευθύνει το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αετό Πατρών και τον Δαβουρλή.
Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 18/12
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)
Γήπ. Βραχνεΐκων: Δόξα Παραλίας-Λιμνοχώρι, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Ίκαρος Πετρωτού, Γιάννης Πράνταλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3 μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Ατρόμητος Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6 μ.μ.: Πάτραι Α.Π.Σ.-Άρης Πατρών, Νίκος Χρονάς
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Προαστίου, 3 μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Αιγείρα/Ακράτα, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Γήπ. Αχιλλέα, 3 μ.μ.: Αετός Πατρών-Δαβουρλής K. 92, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. Καλαβρύτων, 5 μ.μ.: Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Ολυμπιακός Πατρών, Χρήστος Αργυρόπουλος
Γήπ. Ντα Λουζ: Φαραϊκός-Αστραπή, Αλέξης Καμζόλας
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πλαστήρα: Αιγίου ΑΕ-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Τηλιγάδας
Γήπ. Πετρωτού: Πετεινοί-Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Ωλενιακός, Δημήτρης Σπυρόπουλος
Γήπ. Νιφορεΐκων: Μετόχι-Κρίνος, Νίκος Μιχαλόπουλος
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Αχιλλέα, 6 μ.μ.: Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών, Πέτρος Γεντεκάκης
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/12
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Δόξα Νιφορεΐκων, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3 μ.μ.: Εθνικός /Πολύτεκνος-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30 μ.μ.: Πάτρα 2005 -Θύελλα Πατρών, Ελένη Αντωνίου
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)
Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Κώστας Τηλιγάδας
Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Άνω Καστρίτσι, Νίκος Χρονάς
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊκός, Δημήτρης Πολυγένης
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10 π.μ.: Άτλας Α.Σ.-Περιβόλα, Γιάννης Κονιδάρης
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 11:30 π.μ.: Πυρσός Πατρών-Ικαρος Λακκόπετρας, Δημήτρης Σπυρόπουλος
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3 μ.μ.: Σταροχώρι-Δάφνη Πατρών, Ανδρέας Καραβασίλης
Γήπ. Λάππα, 3 μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα 2015-Πείρος Ισώματος, Αλέξης Καμζόλας
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30 μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Νίκος Μιχαλόπουλος
Γήπ. Αχιλλέα, 3 μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άβυθος Αιγιάλειας, Αλέξανδρος Φωκάς
Γήπ. Τέμενης, 3 μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη, Νίκος Δανιήλ
Γήπ. Ροδιάς, 3 μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης
Γήπ. Προαστίου, 3 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-A.E. Δρέπανου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 12 μ.: ΑΟ Τριταίας -Δόξα Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού, 12 μ.: Αστέρας Λεοντίου-Αίας Πατρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γήπ. Ντα Λουζ, 3 μ.μ.: Ολυμπιακός Καμαρών-Α.Ε. Αρόης, Πέτρος Γεντεκάκης
Γήπ. Πετρωτού, 3 μ.μ.: Παναχαϊκός-Ρωμανός, Γιώργος Αγγελόπουλος.