Αθλητισμός

LIVE: Διαβολίτσι-Παναχαϊκή 0-3 (Τελικό)

Published

on

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα, ανάμεσα στον Αθλητικό Όμιλο Διαβολιτσίου και την Παναχαϊκή για τη 16η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Β΄ Ημίχρονο

Καλό βράδυ σε όλους.

Τέλος αγώνα, η Παναχαϊκή 3-0 στο Διαβολίτσι.

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά αγώνα στο παιχνίδι Διαβολίτσι-Παναχαϊκή κι ότι παίζονται είναι καθυστερήσεις.

Δυνάμωσε η βροχή στο γήπεδο Μελιγαλά.

87΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μαγκάκης, έξω ο Στεργίδης.

87΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Λούσκος εκτός ο Καρακλάιτς.

81΄Σουτ του Γούλα η μπάλα περνά άουτ.

77΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Φασουλής, εκτός ο Δημητρίου.

Άρχισε να ψιλοβρέχει στην Μεσσηνία και στο γήπεδο Μελιγαλά.

75΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γούλας, έξω ο Κέρι.

Με τα τρία τέρματα που έχει σημειώσει η Παναχαϊκή ο ρυθμός της αναμέτρησης έχει πέσει με το Διαβολίτσι να έχει παραδώσει τα όπλα.

Οι βοηθοί συνεχώς βλέπουν και ακούν τον διάλογο των παικτών του Διαβολοτσίου με τους Πατρινούς φιλάθλους και δεν αντιδρούν, όλα αυτά στο 72ο λεπτό.

66΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης, έξω ο Αλεξόπουλος.

67΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Καρύδης, εκτός ο Πάγια.

67΄Μέσα ο Γουέσλει, έξω ο Ηλιόπουλος.

65΄Γύρισμα του Αλεξόπουλου για τον Μπουρλάκη δεν κατάφερε ο τελευταίος να χριστεί σκόρερ.

63΄ ΓΚΟΛ: Ο Λόρι Κέρι πήρε το όπλο του σκόραρε και έφτασε στο 3-0.

Κατά την αποχώρησή του ο ποδοσφαιριστής του Διαβολιτσίου Στραβάκος, άνοιξε διάλογο με τους Πατρινούς φιλάθλους, λέγοντας: “Ολόκληρη Πάτρα δεν έχει ομάδα στην Σούπερ Λίγκα 2”.

61΄Κίτρινη κάρτα Βελλής.

57΄ΓΚΟΛ: Ο Καρακλάιτς εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα Μέρκουρι και με σουτ έκανε το 2-0 για την Παναχαϊκή

55΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μιχαλόπουλος έξω ο Τσιγαρίδης.

55΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Βελλής, εκτός ο Στραβάκος.

53΄ΓΚΟΛ: Ο Λιποράτσε συνεργάστηκε με τον Κέρι και ο πρώτος με σουτ το 1-0 για την Παναχαϊκή.

51΄Ετοιμάζει αλλαγή ο Σούλης Παπαδόπουλος.

49΄Φάουλ του Μπουρλάκη η μπάλα απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς του Διαβολιτσίου.

47΄Κίτρινη κάρτα Τσακμάκης.

Και το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε.

Οι δύο ομάδες, δεν έχουν κάποια αλλαγή και είναι οι ίδιοι που άρχισαν στο α΄ημίχρονο.

Σε λίγα λεπτά ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να ετοιμάζονται να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

Τέλος Α΄Ημιχρόνου, 0-0

Έχει συμπληρωθεί το πρώτο 45λεπτο, παίζονται οι καθυστερήσεις.

43΄ Στο έδαφος ο παίκτης του Διαβολιτσίου Στραβάκος, έχει μπει ο ιατρός του αγώνα στον αγωνιστικό χώρο.

41΄Κίτρινη κάρτα Μπουρλάκης.

40΄Κόρνερ του Κέρι η μπάλα στην περιοχή του Διαβολιτσίου και ο Τσακμάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Η Παναχαϊκή σε αυτά τα 35 λεπτά αγώνα πιέζει τον αντίπαλό της στο μισό γήπεδο, αλλά γκολ δεν έχει σημειώσει.

Ο παίκτης του Διαβολιτσίου Μπαλόπουλος, έχει ανοίξει διάλογο με τους πατρινούς εκδρομείς από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, ωστόσο ο ρέφερι Κόκκορης αν και ήταν στο μισό μέτρο, ήταν απαθής απέναντί του και δεν του έδειξε ως όφειλε την κίτρινη κάρτα.

31΄Γύρισμα του Καρακλάιτς, σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και χάθηκε μια καλή ευκαιρία για την κοκκινόμαυρη ομάδα.

Τριάντα λεπτά αγώνα στο γήπεδο του Μελιγαλά, η Παναχαϊκή πιέζει την άμυνα του Διαβολιτσίου, όμως σκορ δεν υπάρχει.

30΄Κίτρινη Κάρτα Στραβάκος.

29΄Σέντρα σουτ του Αλεξόπουλου, προβολή του Λιποράτσε άουτ.

Δεν υπάρχουν ball boys στο γήπεδο-τι ζητάμε- με τους γκολκίπερ να τρέχουν να μαζέψουν την μπάλα όταν βγαίνει εκτός εστίας.

22΄Σουτ του Τσακμάκη η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του τερματοφύλακα Μέρκουρι.

Το χρονόμετρο στο γήπεδο Μελιγαλά δείχνει το 20ο λεπτό και το σκορ δεν έχει ανοίξει στον αγώνα Διαβολίτσι-Παναχαϊκή.

Ο τεχνικός του Α.Ο. Διαβολιτσίου Μάρκος Στεφανίδης, παρά το ότι έχει τιμωρηθεί και δεν έχει δικαίωμα να βρίσκεται στον πάγκο, κάθεται μαζί με τους υπόλοιπους παίκτες του, δίνοντας οδηγίες!

Η Παναχαϊκή σε αυτά τα πρώτα 12 λεπτά παιχνιδιού έχει την υπεροχή, πιέζει την άμυνα του Διαβολιτσίου, αλλά σκορ δεν υπάρχει, καθώς ο αγωνιστικός χώρος βρίσκεται σε κακή κατάσταση.

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά αγώνα η Παναχαϊκή έχει μπει δυνατά, αλλά χάθηκε μια καλή ευκαιρία με τον Καρακλάιτς που έδιωξαν στην γραμμή οι αμυντικοί της γηπεδούχου ομάδας και πιο συγκεκριμένα με τον Καμπουτσή.

Δέκα πέντε ηρωικοί πατρινοί φίλαθλοι της Παναχαϊκής, βρίσκονται στο γήπεδο Μελιγαλά και θα παρακολουθήσουν την αναμέτρηση με το Διαβολίτσι με την προσέλευση των εκδρομέων να συνεχίζεται, καθώς τώρα έφτασαν τους 30.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ηλίας Κόκκορης από τον σύνδεσμο διαιτητών Αρκαδίας, με βοηθούς τους Τσούκα και Παπαγεωργίου του ίδιου συνδέσμου.

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Μ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ): Μέρκουρι, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καμπουτσής, Στραβάκος (55΄Βελλής), Δημητρίου (77΄Φασουλής), Πάγια (67΄Καρύδης), Ηλιόπουλος (67΄Γουέσλει), Τσιγαρίδης (55΄Μιχαλόπουλος), Μουλιάτος.

Στον πάγκο: Βελλής, Καρύδης, Γκελγκέρια, Καπατσώρης, Μιχαλόπουλος, Γουέσλει, Θ. Φασουλής, Τσουκαλάς, Χότζα.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ): Κολοβούρης, Τσακμάκης, Σμίλτος, Στεργίδης (87΄Μαγκάκης), Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Αλεξόπουλος (66΄Κυβελίδης), Μπουρλάκης, Καρακλάιτς (87΄Λούσκος), Κέρι (75΄Γούλας).

Στον πάγκο: Κυβελίδης, Γούλας, Λούσκος, Μικές, Στασινόπουλος, Μαγκάκης, Παπαχρονόπουλος, Χαντί, Αθανασόπουλος.