Ερασιτεχνικό

Θρίαμβος του Πάτραι, σπουδαία “διπλά” για Κεραυνό, Νίκη και Θύελλα Πατρών

Δύναμη ισχύος έκανε το Πάτραι καθώς μετέτρεψε το ντέρμπι των μπαράζ ανόδου για την 3η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας σε έναν υγιή περίπατο καθώς επικράτησε με 3-1 της Αιγείρας/Ακράτας

Το συγκρότημα του Σταμάτη Σαρρή δείχνει ότι δεν είναι διατεθειμένο να χάσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος καθώς στο πρώτο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρις στα τέρματα των Σαμπανέι (πέναλτι) και του Γραμματικόπουλου. Στην επανάληψη ο Αγριμάκης έκανε το 3-0 στο 50’ για να μειώσει απλά στο 84’ ο Π. Μητρόπουλος για την Ακράτα.

Σπουδαία «διπλά» απέσπασαν Κεραυνός, Νίκη και Θύελλα Πατρών καθώς επικράτησαν με 3-1 του Πανμοβριακού, 1-0 του Ατρόμητου και 3-1 του Αστέρα Τσουκαλεϊκων αντίστοιχα.

Για τα μπαράζ παραμονής Ανω Καστρίτσι και Αναγέννηση Πατρών μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ (1-1).

PLAY OF

Πανμοβριακός – Κεραυνός 1-3 (90’ Αθανασόπουλος – 46’ Σπανός, 54’ Ντόμας, 75’ Κουραχάνης -60’ Χαμένο πέναλτι, Σπανός)

Ατρόμητος Π. – Νίκη Πρ. 0-1 (29’ Αντωνόπουλος)

ΑΠΣ Πάτραι – Αιγείρα/Ακράτα 3-1 (38’ πεν. Σαμπανέι, 45’ Γραμματικόπουλος, 50’ Αγριμάκης – 84’ Π. Μητρόπουλος)

Αστέρας Τσουκ. – Θύελλα Π. 1-3 (65’ Καρανικόλας-20’ Κ. Κωνσταντινίδης, 70’ Ν. Κωνσταντινίδης, 89’ Τσότρας)