Ποδόσφαιρο

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Τον πήρε ο άνεμος!

Ο Παναιγιάλειος έχασε 3-0 από τη Μύκονο εκτός έδρας και έφτασε τις δύο απανωτές ήττες Τον πήρε ο άνεμος και τον… σήκωσε! Ο Παναιγιάλειος ήταν σε πολύ κακή μέρα χθες και ηττήθηκε στο Κυκλαδίτικο νησί από την Αθλητική ένωση Μυκόνου με 3-0 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (3ος όμιλος) και πλέον πρέπει να συνέλθει πριν είναι αργά. Τα γκολ για τη νικήτρια ομάδα σημείωσαν οι Ζγκούρη με πέναλτι στο 39ο λεπτό, Καλογεράς στο 76ο λεπτό και Σπυρόπουλος στο 86ο, ενώ ο σκόρερ του πρώτου τέρματος έχασε δεύτερο πέναλτι στο 57ο το οποίο σουτ κατέληξε στο δοκάρι.

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ: Φαρμάκης, Σπυρόπουλος, Κέμπε, Αρκούδας, Πούλος, Μουρίκι, Τράκας, Πινέιρο (85΄Ντουσάι), Ζγκούρη (89΄Ράγιας), Παπαδόπουλος (89΄Γιαννόπουλος), Θεοδώρου (70΄Καλογεράς).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Χάμος (40΄λ.τρ. Παπαδόπουλος), Μωραϊτης, Μαυρόπουλος, 7. Τρέσα (70΄Σκούτας), Κοτσόκολος (70΄Βίτο), Μακρής, Γκίκα, Κοντοχρήστος Ζανδραβέλης, Λουκάς, Βασίλτσης (57΄ Πατρώνης).

Τ’ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Θύελλα Ραφήνας – ΑΕΡ Αφάντου 2-2: 33′ Μαντζώρος, 92′  – 40′ Κεσίδης, 58′ Λαθούρης

Βύζας Μεγάρων – ΓΣ Μαρκό 1-1: 78′ Καραγιάννης – 79′ Παυλίδης

ΑΟ Πυλίου – ΑΕ Ερμιονίδας 3-0: 14′ Χατζηβασίλης, 17′ Δρόσος, 58′ Χότζα

Ρόδος – ΑΕ Μεσολογγίου 4-0: 13′ Δούμτσης, 21′ Ντούνης, 29′ Κέρι, 59′ Μίσκου

Παναργειακός – Αστέρας Βάρης 0-0

ΠΑΟ Βάρδας – Εράνη Φιλιατρών 3-0: 19′ Μπίσα, 22′ Πλαστουργός, 33′ Παπασπηλιόπουλος