Ποδόσφαιρο

Διπλό με ανατροπή για τον Παναιγιάλειο

Published

on

Ο Παναιγιάλειος αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 νίκησε 3-2 τον Πανελευσινιακό εκτός έδρας

Του ΤΑΣΟΥ Α. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

Τρίποντο με ανατροπή πήρε ο Παναιγιάλειος στην Ελευυσινα επί του γηπεδούχου Πανελευσινιακού, καθώς νίκησε 3-2 για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (3ος όμιλος)

Μια νίκη που έδωσε τη δυνατότητα στην Αιγιώτικη ομάδα να ανέβει ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα, φτάνοντας αισίως τους 13 βαθμούς. Η «Μαύρη Θύελλα» αν και δέχτηκε τα γρήγορα γκολ (2-0) από τους Συριόπουλο στο 7ο λεπτό και από τον Χερρέρα στο 25ο λεπτό, κατάφερε να αντιδράσει στο ημίωρο- και μείωσε αρχικά σε 2-1 με τον Φωκαΐδη στο 33ο λεπτό, ήρθε πέντε λεπτά (38ο) αργότερα ο Μακρής να ισοφαρίσει σε 2-2 και ο Λουκάς στο 87ο λεπτό «ξέρανε» τους γηπεδούχους, καθώς σημείωσε το 3-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι έμεναν με δέκα παίκτες στην εκπνοή της συνάντησης, καθώς αποβλήθηκε ο Οικονομόπουλος με κόκκινη κάρτα.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σεροπιάν): Μουζάκης, Αλεξίου, Μηλιώτης (46΄Νταγκουνάκης), Συριόπουλος, Καψής, Χατζηλάμπρος, Κοκοβίνης, Οικονομόπουλος, Σάνι (46΄Βρέττο), Μακρίδης (80΄Φωτόπουλος) Χερέρα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μανούρας): Παπαδόπουλος, Μωραϊτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαϊδης, Κοτσόκολος (30΄ Βήττας), Μακρής, Γκίκα, Κοντοχρήστος, Κραγιόπουλος (80΄Τρέσσα), Σκούτας (69΄Λουκάς).