Ερασιτεχνικό
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ο Ηρακλής το ντέρμπι, μεγάλη νίκη του Πυρσού
Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Στον πρώτο όμιλο ο Πυρσός σημείωσε τεράστια νίκη καθώς επικράτησε με 2-1 της Δάφνης που προηγείτο στον Βαθμολογικό πίνακα. Σπουδαίο «τρίποντο» απέσπασε και το Λιμνοχώρι με 1-0 επί του Άτλαντα ενώ ο Δίας «διέλυσε» με 7-0 τον Ίκαρο Λακκόπετρας.
Στον Β’ όμιλο ο Ηρακλής Πατρών ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής καθώς επικράτησε με καθαρό σκορ 2-0 του Αστέρα Λεοντίου μειώνοντας την διαφορά στον έναν βαθμό από την πρώτη θέση.
Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Α’ ΌΜΙΛΟΣ
AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
15η Αγωνιστική
Δίας Σαραβαλίου- Ικαρος Λακκόπετρας 7-0
Κρίνος- ΑΕ Νεάπολη 2-2
Πυρσός Πατρών- Δάφνη Πατρών 2-1
Παναχαϊκός- Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1
Φαραικός- ΑΟ Τριταίας 2-2
Λιμνοχώρι- Α.Σ. Άτλας 1-0
Ολυμπιακός Φίλων- Σταροχώρι 0-3 α.α.
ΕΠΟΜΕΝΗ
16η Αγωνιστική
Ικαρος Λακκόπετρας- Σταροχώρι
ΑΕ Νεάπολη – Ολυμπιακός Φίλων
Δάφνη Πατρών- Δίας Σαραβαλίου
Αστέρας Μιντιλογλίου- Κρίνος
ΑΟ Τριταίας – Πυρσός Πατρών
Άτλας – Παναχαϊκός
Φαραικός- Λιμνοχώρι
Β’ ΌΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
15η Αγωνιστική
Απόλλων Εγλυκάδος- Άβυθος Αιγιάλειας 2-0
Αχιλλέας Καμαρών- Α.Ε. Αρόης 4-0
Αστέρας Τέμενης- Πανιώνιος Αχιλλέας 1-3
Ηρακλής Πατρών- Αστέρας Λεοντίου 2-0
Πετεινοί- Πάτρα 2005 1-2
ΑΕ Αιγίου – Αίας Πατρών 5-2
Φοίνικας Ζήριας- Απόλλων Αιγίου 4-1
ΕΠΟΜΕΝΗ
16η Αγωνιστική
Α.Ε.Αρόης – Άβυθος Αιγιάλειας
Πανιώνιος Αχιλλέας- Απόλλων Εγλυκάδος
Αστέρας Λεοντίου- Αχιλλέας Καμαρών
Πάτρα 2005- Αστέρας Τέμενης
Αίας Πατρών- Ηρακλής Πατρών
Απόλλων Συνοικισμού- Πετεινοί
ΑΕ Αιγίου – Φοίνικας Ζήριας
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δάφνη Πατρών 35-11 37
Ατλας Πατρών 38 -15 34
Αστέρας Μιντιλογλίου 29-10 31
Σταροχώρι 34-18 31
Λιμνοχώρι 23-12 27
Πυρσός Πατρών 24-21 25
Δίας Σαραβαλίου 34-22 21
Φαραϊκός 24-20 19
Ικαρος Λακκόπετρας 25-33 19
ΑΟ Τριταίας 25-32 17
Παναχαϊκός 22-30 12
Νεάπολη Πατρών 14-39 10
Κρίνος 16-45 7
Ολυμπιακός Φίλων 8-43 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Λεοντίου 27-12 30
Ηρακλής Πατρών 30-11 29
Φοίνικας Ζήριας 30-22 28
Αχιλλέας Καμαρών 24-17 27
Απόλλων Συνοικισμού 32-21 26
ΑΕ Αρόης 40-31 26
ΑΕ Πάτρα 2005 23-20 25
ΑΕ Αιγίου 27-23 22
Απόλλων Εγλυκάδας 25-26 20
Αστέρας Τέμενης 23-19 20
Αβυθος Αιγιαλείας 22-36 20
Πανιώνιος/Αχιλλέας 25-18 20
Πετεινοί 17-34 5
Αίας Πατρών 15-70 0