Λοιπά Αθλήματα

Ήττα για τους εφήβους του ΝΟΠ και 4η θέση

Μετά από συναρπαστική μάχη, η ομάδα πόλο έφηβων του ΝΟΠ έχασε με 9-5 από τα Χανιά στο μικρό τελικό και έτσι έμεινε στη 4η θέση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, κάτι που σίγουρα είναι επιτυχία όμως υπάρχει πικρία για το γεγονός οτι έφτασε μια ανάσα από το μετάλλιο.

Τα 8λεπτα: 3-0, 0-3, 0-2, 2-4

Τα γκολ του ΝΟΠ: Μπιτσάκος 2, Τρασάι , Γεωργαράς, Γουρδούπης

Η ανακοίνωση του ΝΟΠ για τιο αγώνα ήταν η εξής:

Μετά το πολύ καλό 1ο 8λεπτο που προηγηθήκαμε με 3-0, ακολούθησαν δύο ολόκληρα 8λεπτα στα οποία η δυνατή άμυνα των Χανίων σε συνδυασμό με τις κακές επιλογές μας στην επίθεση κράτησε την ομάδα μας στο μηδέν σε αντίθεση με τους αντιπάλους μας που βρήκαν λύσεις και σκόραραν 5 γκολ.

Ξεκινώντας το τελευταίο 8λεπτο και με το σκορ στο 5-3 υπέρ των Χανίων, φάνηκε η μεγάλη κούραση της ομάδας μας που δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και ηττήθηκε με τελικό σκορ 9-5.

Μετά την περσινή 6η θέση η ομάδα μας φέτος έκανε ένα βήμα παραπάνω και κατέκτησε την 4η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και τους προπονητές!

Η αποστολή του ΝΟΠ: Τσασερλής Β. Φιλιππάτος Οδ., Ανδρουτσόπουλος Μ., Ρουμάνος Θ., Τρασάι Χρ., Καραΐσκος Αγγ., Γεωργαράς Απ., Χριστοδουλόπουλος Ν., Μπετχαβάς Θ., Μπιτσάκος Αν. , Γουρδούπης Γ., Γεωργίου Σ., Μαυρόπουλος Χρ., Πριτσαπίδουλας Γ. , Λιάτσος Θ.

Προπονητής: Σπύρος Μπουλουγουράς

Βοηθός προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος

Έφορος: Αλέξανδρος Χριστοδουλόπουλος