Παναχαϊκή

Σούπερ Λιγκ 2: Παναχαϊκή- Απόλλων Λάρισας: 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Published

on

Σε εξέλιξη μια ακόμα εντός έδρας μονομαχία της Παναχαϊκής η οποία υποδέχεται τον Απόλλωνα Λάρισας για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 με την Πατρινή ομάδα να θέλει πάση θυσία τη νίκη στο ντεμπούτο του Χρήστου Καραπίτσου.

ΤΟ ΦΙΛΜ

ΤΕΛΟΣ: Μεγάλη νίκη σημείωσε η Παναχαϊκή με 1-0 του Απόλλωνα

90′ Ο 4ος διαιτητής Μπούμπας έδειξε πέντε λεπτά καθυστερήσεις

89′ Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Κόκα που μπροστά απο τον Γλύκο δεν κατάφερε να πλασάρει

87′ Η Παναχαϊκή “κρατάει” το υπερ της 1-0

84′ Εκτέλεση φάουλ του Σκούπρα η μπάλα πέρασε άουτ

83′ Ο Πατάπης παίρνει… την μπουκιά απο το στόμα του Ντα Κάμπο και απομακρύνει σε κόρνερ πριν εκτελέσει τον Κολοβούρη

81′ Tα ηνία έχει πάρει ο Απόλλωνας θέλοντας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με τους “κοκκινόμαυρους” να κρατάνε

74′ Ωραίο πλασέ απο τον Μπαλογιάννη απέκρουσε σε κόρνερ ο Κολοβούρης

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Ντα Κάπο να περνάει τον Μασούρα και να “πατάει” περιοχή απο τα δεξιά, κάνει την σέντρα και ο Κουτρουμπής μέσα απο την μικρή περιοχή με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

63′ Δύο αναγκαστικές αλλαγές με τον Λαρέα να παίρνει την θέση του Μπάτροβιτς ο Κόκας, του Ασποτολόπουλου πήρε ο Πάνος και του Γιούση ο Λαρέας

58′ Δύο αλλαγές για την ομάδα του Απόλλωνα. Την θέση του Γιάκου πήρε ο Νύκατρης και του Γκόλια ο Κουτρουμπής.

ΓΚΟΛ 52′ Γκόλιας, γυρνάει στον Γλύκο αυτός κάνει ολέθριο λάθος δίνοντας την μπάλα στον Γιούση και αυτός σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στην δίχτυα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Αγυιά με τον προπονητή του Απόλλωνα Φραντζέσκο να πραγματοποιεί τρεις αλλαγές. Την θέση του Μπάλλα πήρε ο Μπαμπης, του Λιτάϊνα ο Μπαλογιάννης και του Τζοβάρα ο Ντα Κάμπο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο διαιτητή της συνάντησης Μπεκιάρης σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου

45′ Ο 4ος διαιτητής Μπούμπας έδειξε δύο λεπτά καθυστερήσεις για την λήξη του πρώτου ημιχρόνου

44′ ο Ανάκογλου τροφοδοτεί τον Μουστακόπουλο με τον τελευταίο να κάνει το σουτ έξω απο την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

41′ Δυνατό σουτ του Γκόλια στην μπλόκαρε ο Κολοβούρης

40′ Ο γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής, Μίλαν Τσίρκοβιτς δέχτηκε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή για διαμαρτυρία

35′ Με πολλά λάθη μέχρι στιγμής η διαιτησία του Μπεκιάρη και ο πάγκος της Παναχαϊκής να διαμαρτύρεται έντονα στο 40, Μπούμπα

32′ Ο Γιούσης βγάζει την σέντρα με τον Μασούρα να μην βρίσκει την μπάλα στην κίνηση μπροστά από τον Γλύκο και να απομακρύνει σε κόρνερ ο Γκόλιας με τον διαιτητή να δείχνει άουτ !!!

30′ Ο Μπάλλας παίζει επικίνδυνα (προβολή με τα δύο πόδια) στον Μπάντροβιτς με το ρέφερι να συνεχίζει λανθασμένα το παιχνίδι

29′ Ο Απόλλων προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την αριθμητική υπεροχή του θέλοντας να πετύχει κάποιο γκολ με την αμυντική γραμμή των “κοκκινόμαυρων” να αντιστέκεται

20′ Ο προπονητής της Παναχαϊκής, Χρήστος Καραπίτσος θα κάνει αλλαγή τακτικής μετά την αποβολή του Μπρους για να ενίσχυση τον κέντρο. Την θέση του Τσερούτι θα πάρει ο Μουστακόπουλος

ΚΟΚΚΙΝΗ: 18′ Η Παναχαϊκή μένει με δέκα παίκτες μετά από το μαρκάρισμα του Μπρους στον Μπάλλα με τον διαιτητή Μπεκιάρη να δείχνει την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον “κοκκινόμαυρο” παίκτη

14′ Σουτ του Ομπράντοβιτς μέσα απο την περιοχή ψηλά άουτ η μπάλα

10′ Αναγκαστηκή αλλαγή για την Παναχαϊκή. Την θέση του Αραβίδη που τραυματίστηκε πήρε ο Μασούρας

2΄Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Γιούση να βρίσκει χώρο και να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πήγε άουτ.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Καραπίτσος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος (63′ λ.τ. Πάνος), Πατάπης, Μαρκοπουλιώτης, Σταμόπουλος, Μπρους, Ανάκογλου, Γιούσης (63′ Λαρέα), Τσερούτι (20′ Μουστακόπουλος), Μπάτροβιτς (63′ λ.τ. Κόκας) και Αραβίδης (10′ λ.τ. Μασούρας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φραντζέσκος): Γλύκος, Γκόλιας (57′ Κουντρουπής), Καρτρίκι, Μόρας, Σκούπρα, Λιταινας (46΄ Μπαλογιάνης), Μπάλλας (46′ Μπαμπης), Γιάκος (57′ Νύκταρης), Χατζής, Τζοβάρας (46′ Ντα Κάμπο) και Ομπράντοβιτς.

*Διαιτητής ο Μπεκιάρης (Καρδίτσας) με βοηθούς τους Κοττορό (Δωδ/νησου) και Σκορδίλη (Κέρκυρας).

•  Ο Χρήστος Καραπίτσος,  έχει αφήσει εκτός αποστολής τους Βασίλη Πλιάτσικα. Μικέ, Αργυρόπουλο  και  Κουσκουνά.

ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης- Καραϊσκάκης 0-1 (71′ Μαραθωνίτης)