Παναχαϊκή

NORTENOS: “Η Παναχαϊκή θέλει ένα σοκ, ντροπή σας”

Δημοσιεύθηκε

στις

Αιχμηρή ανακοίνωση εξέδωσαν οι “NORTENOS” λίγα λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα της Παναχαϊκής με τον Ναυπακτιακό.

Αναλυτικά αναφέρει:

“Είχαμε εκφράσει την ανησυχία μας, σχετικά με την πορεία της ομάδας, εγκαίρως.

Η προηγούμενη αγωνιστική, έριξε στάχτη στα μάτια αυτών, που δεν θέλουν να πάρουν αποφάσεις. Ο φόβος μας, επαληθεύτηκε, λίγες μέρες, αργότερα.
Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ δεν δείχνει ομάδα, που μπορεί να διεκδικήσει τίποτα, φέτος. Οι ήττες εκτός έδρας, η ισοπαλία εντός, που θεωρείται “ήττα”, δυσκολεύει πάρα πολύ την άνοδο, εαν υπάρχει σαν στόχος, πια.
Η ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ θέλει ένα σόκ. Το ερώτημα είναι υπάρχει κάποιος να την ξυπνήσει ή θα μείνουμε να παλεύουμε την κατηγορία, απλά;
Δεν είναι ώρα για ευθύνες αλλά για αποφάσεις, που έχουν αργήσει, χαρακτηριστικά”.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ

Παναχαϊκή

Ο διαιτητής Καυκάς χαρίστηκε στη Βάρδα

στις

Ο Απόστολος Καυκάς, στο 69ο λεπτό, θα μπορούσε να είχε αποβάλει τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟ Βάρδας Λιόση, όταν έκανε σκληρό φάουλ στον Καρακλάιτς όμως του χαρίστηκε. Εάν του έδειχνε κίτρινη κάρτα, θα ήταν η δεύτερη, θα σήμαινε και την αποβολή του από το παιχνίδι.

Οι φωνές από την Παναχαϊκή ήταν δικαιολογημένες προς τον ρέφερι της συνάντησης. Από την άλλη, στο 87ο λεπτό υπήρξε ένταση από τους γηπεδούχους μετά την επίτευξη του τέταρτου τέρματος από την Παναχαϊκή και οι άνθρωποι του ΠΑΟ Βάρδας, έβαλλαν εναντίον του πρώτου βοηθού διαιτητή, ενώ δεν έλειψαν και οι αψιμαχίες εντός αγωνιστικού χώρου. Παράλληλα η κοκκινόμαυρη ομάδα «φωνάζει» και για το δεύτερο γκολ που δέχτηκε, καθώς προήλθε από θέση οφσάιντ.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Ικανοποίηση από τον Σ. Παπαδόπουλο για τη νίκη

στις

Ικανοποιημένος έμεινε ο προπονητής Σούλης Παπαδόπουλος από τη νίκη της Παναχαϊκής, ωστόσο προβληματίστηκε από τα λάθη των παικτών του για τα δύο τέρματα που δέχτηκαν στο παιχνίδι με τον ΠΑΟ Βάρδας.

Ο Νικαιώτης στην καταγωγή τεχνικός είπε: «Σήμερα ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς για εμάς. Η αντίπαλη ομάδα έπαιξε πολύ δυνατά και καλά έκανε, αλλά στα άλλα παιχνίδια που την είχα δει δεν ήταν ίδια η εικόνα και θέλω να πιστεύω πως ήταν μόνο το όνομα της Παναχαϊκής που όλοι θέλουν να την νικήσουν». Και πρόσθεσε: «Πήραμε μια σπουδαία νίκη. Οι αντίπαλοί μας είχαν δύο ευκαιρίες καλές στα πρώτα λεπτά, μετά όμως ήμασταν καλύτεροι, πετύχαμε ένα γκολ και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και ένα δεύτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πει να μην κάνουμε εύκολα φάουλ, έγινε   όμως φάουλ, δεχτήκαμε την ισοφάριση και ο αντίπαλος άρχισε τις καθυστερήσεις και πίστεψε πως μπορούσε να μας κερδίσει όμως   πετύχαμε δύο γκολ που ήταν πολύ ωραία».

Και κατέληξε: «Απ’ ό,τι μου ανέφεραν οι συνεργάτες μου, το 3-2 ξεκίνησε από θέση οφσάιντ και δεν το έδωσε ο διαιτητής με αποτέλεσμα ο ΠΑΟ Βάρδας να μπει πάλι στο ματς όμως εμείς πετύχαμε ένα ακόμα γκολ, ενώ ο διαιτητής δεν μας έδωσε πέναλτι στο 44΄. Ήμασταν καλύτεροι και νικήσαμε δίκαια όμως πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη για να μην δεχόμαστε γκολ. Διαχειρίστηκε καλά τον αγώνα, πήραμε σπουδαία νίκη και συνεχίζουμε».

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Σταθάκης: Παίζεται βρώμικο παρασκήνιο πίσω από τη πλάτη μας…

στις

Αιχμηρές ήταν οι δηλώσεις από τον πρόεδρο της Παναχαϊκής, Πέτρο Σταθάκη μετά το νικηφόρο παιχνίδι στην Βάρδα με 4-2 επί του ΠΑΟ. Ο Πέτρος Σταθάκης έκανε λόγω τόσο για την φιλοξενία των “ταύρων” αλλά και το παρασκήνιο που όπως είπε παίζεται πίσω από τη πλάτη των κοκκινόμαυρων.

Αναλυτικά η δήλωσή του

Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τη νίκη. Σε όλους τους ποδοσφαιριστές και την τεχνική ηγεσία για την παρουσία τους. Έδειξαν την προσωπικότητα που διαθέτουν σε ένα εχθρικό γήπεδο με τραγική αντιμετώπιση και φιλοξενία. Ακόμα πιο τραγικές φιγούρες, οι παράγοντες του ΠΑΟ Βάρδας που ειδικά φέτος έχουν δεχτεί μεγάλη βοήθεια από την Παναχαϊκή και εμένα προσωπικά. Το καλοκαίρι τους δώσαμε δύο παίκτες ως δανεικούς τον Ταρνάρη και τον Θωμά για να συμπληρώνουν με τους μικρούς αλλά ήδη έχω δώσει εντολή στα στελέχη της ομάδας να επιστρέψουν άμεσα αμφότεροι στις προπονήσεις της Παναχαϊκής.

Τραγική φιγούρα επίσης, ο Δήμαρχος Ανδραβίδας – Κυλλήνης κ. Λέντζας ο οποίος έβριζε εμένα, την Πάτρα και την Παναχαϊκή ενώ εκτελούσε και χρέη γιατρού αγώνα παρότι έχει θεσμικό ρόλο.

Σήμερα πιστεύω πως η μικρή κωμόπολη της Βάρδας κατάλαβε ότι δεν μπορεί να τα βάλει με τη μεγάλη Παναχαϊκή.

Εδώ και μερικές μέρες, παράνομα και χωρίς καμία άδεια συμμετέχει στις προπονήσεις του ΠΑΟ Βάρδας ποδοσφαιριστής της Παναχαϊκής, ενώ πήγε και στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας τους.

Αν θέλουν τον παίκτη, ευχαρίστως θα τον παραχωρήσουμε με συγκεκριμένο αντίτιμο. Θέλω να σταθώ και στην απαράδεκτη έως χυδαία συμπεριφορά των Πατρινών ποδοσφαιριστών του ΠΑΟ Βάρδας.

Παίκτες που έχουν φορέσει τη φανέλα της Παναχαϊκής, έχουν ευεργετηθεί και έχουν φάει ψωμί από αυτήν, με τη στάση τους καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα με αναγκάζουν όσο θα είμαι στο τιμόνι της Παναχαϊκής να μην περάσουν ούτε απέξω από την Αγυιά.

Εξαιρώ από αυτές τις συμπεριφορές τον αρχηγό του ΠΑΟ Βάρδας Αντώνη Λιόση με τον οποίο έχω συνεργαστεί στο παρελθόν και έχω προσωπική άποψη.

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους οπαδούς μας που έδωσαν δυναμικό παρών σε δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας και νικηφόρο παιχνίδι.

Καλώ τις δυνάμεις των οπαδών μας σε αφύπνιση και συσπείρωση για να πολεμήσουμε μαζί το βρώμικο παρασκήνιο που παίζεται πίσω από την πλάτη μας το οποίο γνωρίζουμε και από δω και πέρα θα αντιδράσουμε δυναμικά.

Στην Παναχαϊκή ποτέ δεν χαρίστηκε τίποτα.