Σούπερ Λιγκ 2: Παναχαϊκή-Λεβαδειακός: 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη  βρίσκεται η κρίσιμη αναμέτρηση της Παναχαϊκής η οποία υποδέχεται τον Λεβαδειακό για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 με τη Πατρινή ομάδα να θέλει μόνο νίκη.

ΦΙΛΜ

Τέλος η Παναχαϊκή πήρε μεγάλη εντός έδρας νίκη με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση

81΄ Κίτρινι κάρτα για Νίλι και Κολουβούρη

80′ Κίτρινι κάρτα στον Ενομό

79′ Ενομό απο αριστερά σπάει… ωραία την μπάλα στην περιοχή με τον ακάλυπτο Πολλέτο να κάνει το σουτ και τον Μαρκοπουλιώτη να διώχνει σωτήρια

77′ Κίτρινι κάρτα για τον Λαρέα

70′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Αποστολόπουλος κάνει την σέντρα απο τα δεξιά και ο Αραβίδης με ωραία κεφαλιά “γράφει” το 2-0

68′ Κίτρινη κάρτα για τον Μπάτροβιτς

65′ Κίτρινι κάρτα για τον Μαρκοπουλιώτη

60′ Κίτρινι κάρτα για τον Γιούση

58′ Κίτρινη κάρτα για τον Μπιακόνι

51΄ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Αραβίδης απο τα 11 βήματα είναι εύστοχος “γράφοντας” το 1-0

50′ ο Αραβίδης σπάει… στον Γιούση με τον Μύγα να ανατρέπει τον τελευταιο και ο διαιτητής να καταλογίζει το πέναλτι

49′ Κίτρινη στον Καραχάλιος του Λεβαδειακού

47′ Κίτρινι κάρτα για τον Παναγιώτου του Λεβαδειακού

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Λεβαδειακό να κάνει δύο αλλαγές

Ο διαιτητής της συνάντησης Ντάουλα σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου

46′ Τζιώρας γυρίζει ωραία απο τ’ δεξιά βγάζει την σέντρα και ο Κωστή με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ

Παίζονται δύο λεπτά καθυστερήσεων

43′ Πολλέτο ατομική προσπάθεια πραγματοποιεί διαγώνιο σουτ με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει

31′ Σέντρα Παναγιώτη σουτ στην κίνηση του Νίκα από το ύψος του πέναλτι άουτ

20′ Νέο φάουλ έξω από την περιοχή με τον Τσερούτι να εκτελεί πάνω στο τοίχος

19′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γιούση η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και κα τέληξε κόρνερ

18′ Ο Τιώρας πίεσε τον Ανάκογλου που έχασε την μπάλα και ο Κωστής έκανε το σουτ με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει

16′ Μακρινό σουτ του Μύγα άουτ

11′ Ο Τζιώρας βγάζει φάτσα… ,με το τέρμα τον Πολλέτο με τον Κολοβούρη να προλαβαίνει και να απομακρύνει τον κίνδυνο

7′ ο Κωστής του Λεβαδειακού κάνει το λάθος με τον Τσερούτι να παίρνει την μπάλα και να βγαίνει στην κόντρα όμως δεν “σπάει” την μπάλα στο Γιούση δεξιά που ήταν μόνος και πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Tσερούτι (59′ Μαρκοπουλιώτης), Λαρέα, Πατάπης, Γιούσης (88′ Μασούρας), Πάνος, Αραβίδης, Μουστακόπουλος, Ανάκογλου (88′ Κόκας), Μπάτροβιτς (81′ Μπρούς).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Αντωνίου): Στογιανόβιτς, Λιάγκας,  Δημόπουλος (46′ Ενομό), Μύγας, Παναγιώτου (74′ Βήχας), Νίκας (74′ Μαρίνος), Καραχάλιος, Νίλι,  Κωστή (46′ Μεχία), Πολλέτο, Τζιώρας (57′ Μπιανκόνι).

*Το παιχνίδι σφυρίζει ο Ντάουλας (Δυτ. Αττικής) με βοηθούς τους Πλάκα-Οικονόμου του ίδιου συνδέσμου.

*Αρχικά στην 11αδα είχε μπει ο Σταμόπουλος αλλά ένιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα και πήρε την θέση ο Τσερούτι ενώ στα νέα πρόσωπα στην βασικό σχήμα είναι ο Πάνος.