Δείτε Live το παιχνίδι της Παναχαϊκής με το Διαβολίτσι 5-0-Τελικό

Δείτε μέσω του gnomip.gr  το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Παναχαϊκή και το Διαβολίτσι για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΘνικής. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση, στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Να θυμίσουμε ότι η Παναχαϊκή την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε εύκολα του ΠΑΟ Βάρδας εντός έδρας με 3-1 ενώ το Διαβολίτσι συνέτριψε “εντός” τον Αμβρακικό Λουτρού με 6-1.

Ο Ιωάννης Παπαγεωργόπουλος του συνδέσμου Αργολίδας ορίστηκε να διευθύνει τη σημερινή αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Αθλητικό Όμιλο Διαβολιτσίου. Βοηθούς θα έχει τους Στυλιανό Τούμπα και Μαυροκορδόπουλο, όλοι του ιδίου συνδέσμου.

ΤΟ ΦΙΛΜ

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΥΙΑ

Λήξη αγώνα στην Αγυιά. Καλό σας βράδυ

89΄ Σουτ του Λούσκου από καλή θέση, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Διαβολιτσίου Μαρτσέλλο.

87΄ ΓΚΟΛ: Ο Λούσκος βρέθηκε στην περιοχή και με μονοκόματο σουτ πέτυχε το 5-0 και “παρθενικό” γκολ για τον νεαρό.

84΄Ο Κυβελίδης βγήκε μόνος του, έστρωσε στον Καρακλάιτς, που σούταρε νέο σουτ από τον Αλεξόπουλο και ο Καντούτσης, έδιωξε στην γραμμή.

77΄ΓΚΟΛ: Κεφαλιά του Αλεξόπουλου, μετά από σέντρα του Χαντί και ο ταλαντούχος επιθετικός σημείωσε το 4-0 και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Απομένουν ακόμη 15 λεπτά για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση Παναχαϊκή-Διαβολίτσι και η κοκκινόμαυρη ομάδα εξακολουθεί να προηγείται 3-0.

65΄Κίτρινη Κάρτα Μπελεζάκης

62΄Κόρνερ του Χαντί κεφαλιά του Σμίλτου άουτ.

59΄ Σουτ του Τεγούση από καλή θέση, έδιωξε με τα πόδια ο Μαρτσέλλο

58΄ Απευθείας φάουλ του Χαντί μπλόκαρε ο Μαρτσέλλο

57΄ Κίτρινη κάρτα Βελλής

55΄ ΓΚΟΛ: Ο Αλεξόπουλος βρέθηκε απέναντι από τον Μαρσέλλο, ύστερα από κάθετη πάσα του Στεργίδη και 3-0 από τον ταλαντούχο επιθετικό.

53΄ΓΚΟΛ: Κόρνερ με τον Χαντί η άμυνα του Διαβολιτσίου αδράνησε και ο Κωνσταντακόπουλος με σουτ έκανε το 2-0

48΄ Φάουλ του Μπουρλάκη απευθείας η μπάλα πέρασε άουτ

46΄ Κίτρινη Κάρτα Σμίλτος

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

39΄ Φάουλ του Χαντί έδιωξε με γροθιές ο Μαρσέλλο

36΄Ο Μπουρλάκης βρέθηκε απέναντι από τον Μαρσέλλο, ο τερματοφύλακας του Διαβολιτσίου απέκρουσε, νέο σουτ του Στεργίδη άουτ.

29΄ Μόνος ο Μπουρλάκης σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ.

28΄ Σουτ του Κόκα από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ.

23΄Κίτρινη κάρτα Στραβάκος

21΄ ΑΝΑΤΡΟΠΗ του Χαντί από τον Βελλή μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε παίζεται

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα και το 1-0 παραμένει στο γήπεδο της Αγυιάς με την Παναχαϊκή να είναι καλύτερη του αντιπάλου της

13΄ Φάουλ του Χαντί, κεφαλιά του Κωνσταντακόπουλου, απόκρουσε ο Μαρσέλλο.

Η Παναχαϊκή έχει ανεβάσει στροφές μετά το γκολ που έχει σημειώσει και δεν αφήνει τους φιλοξενούμενους να πάρουν ανάσα.

ΓΚΟΛ: Ο Χαντί 1-0

ΑΝΑΤΡΟΠΗ του Αλεξόπουλου από τον αμυντικό Καντούτση και ΠΕΝΑΛΤΙ.

6΄ Κίτρινη Κάρτα Καντούτσης

5΄Απευθείας φάουλ του Χαντί στο ΔΟΚΑΡΙ του Μαρσέλλο.

Καλησπέρα σας κύριες και κύριοι, σε μερικά δευτερόλεπτα, ο αγώνας Παναχαϊκή-Διαβολίτσι αρχίζει.

Οι δύο ομάδες πάτησαν τον αγωνιστικό χώρο

Η Παναχαϊκή ξεκινά με διάταξη 4-3-3

Ο διαιτητής του αγώνα, Παπαγεωργόπουλος σφυρίζει την έναρξη του αγώνα με την σέντρα να είναι για την Παναχαϊκή

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Μπελσαζάκης, Λιποράτσε, Σμίλτος, Κωνσταντασκόπουλος, Τεγούσης (72΄ Στασινόπουλος), Στεργίδης (64΄ Καρακλάιτς), Αλεξόπουλος, Μπουρλάκης (78΄Κυβελίδης), Χαντί (78΄Λούσκος), Κόκας (64΄ Γούλας).

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Μ. Στεφανίδης): Μαρσέλλο, Χούσαμ, Βέλλης, Κρεμμύδας (63΄Βλάχος), Καντούτσης, Θώδης. Στραβάκος, Πιτσιλής, Παγιάς, Γουερέ (61΄Δημητρίου), Ηλιόπουλος.