Ερασιτεχνικό

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Μάγκικη ανατροπή από τον Άρη – «Τρένο» η Θύελλα έκανε το 7Χ7

Μέσα σε πέντε λεπτά έφερε τα πάνω-κάτω ο Αρης Πατρών καθώς κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης να γυρίσει το εις βάρος του σκορ στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στον Β’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας και να νικήσει τον Κεραυνό με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 47’ Χαλκιόπουλο (0-1) για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ο Δασουράς στο 85’ (1-1) και στο 90’ ο Σπανός να δώσει την νίκη στους ερυθρόλευκους (2-1).

Ασταμάτητη η Θύελλα Πατρών καθώς σημείωσε την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας αυτή την φορά με 3-1 επί της Δόξας Νιφορεϊκων.

Τέλος για τον Α’ όμιλο η Δόξα επιβλήθηκε με 2-0 του Αστέρα Μιντιλογλίου.

Ο Εθνικός Πατρών επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Αναγέννησης Ψαθοπύργου ενώ ο Πήγασος επιβλήθηκε με 1-0 της Νίκης Προαστίου. Τέλος ισόπαλο τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αετό/Αστραπή 1-1.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Παραλίας – Αστέρας Μιντιλογλίου 2-0 (30’ Στάμος, 85’ πέναλτι Στειακάκης)

Θύελλα Πατρών – Δόξα Νιφορεΐκων 3-1 (14’ Κούρτης, 55’ Κατριβέσης, 76’ πέναλτι Αγουρίδης – 26’ πέναλτι Σουρανής)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Κεραυνός 2-1 (85′ Δασουράς, 90′ Σπανός -47’ Χαλκιόπουλος)

Πήγασος – Νίκη Προαστείου 1-0 (15’ Μανούσος. Κόκκινη: 28’ Παναγιωτόπουλος (Πήγασος)

Ατρόμητος Πατρών – Αστραπή/Αετός 1-1 (37’ πέναλτι Σπυρόπουλος – 65’ Παπαχρήστος)

Αναγέννηση Ψαθόπυργου – Εθνικός Πατρών 0-2 (5′ Αναγνωστόπουλος, 76’ Χριστοδουλόπουλος. Κόκκινη: 90′ Αναγνωστόπουλος).