Ποδόσφαιρο

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Έπεσε το «κάστρο»

Ο Παναιγιάλειος σημείωσε γκολ, αλλά ηττήθηκε από τη Θύελλα Ραφήνας 1-0, χάνοντας το αήττητο

Του ΤΑΣΟΥ Α. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

Ο Παναιγιάλειος αν και ήθελε τη νίκη για να βρεθεί κοντά στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα απέναντι στη Θύελλα Ραφήνας, ήταν τόσο κακός, έδωσε δικαιώματα, με αποτέλεσμα να χάσει το αήττητο στο γήπεδο της Αβύθου, αλλά και τον αγώνα (1-0) για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (3ος όμιλος).

Έτσι η «Μαύρη Θύελλα» έπεσε δύο θέσεις από τον βαθμολογικό πίνακα και από την τέταρτη που βρισκόταν βρέθηκε στην έκτη, καθώς δεν τον… πήγαν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ, ΔΕΧΤΗΚΕ ΓΚΟΛ

Ο Παναιγιάλειος κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας δεν μπήκε με τη «ζωντάνια» που θα ήθελαν άπαντες με αποτέλεσμα όλα να πηγαίνουν καθόλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου από το… κακό στο χειρότερο. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 35ο λεπτό για πρώτη φορά με τον Χισό, σουτ που απόκρουσε ο Παπαδόπουλος, με τους παίκτες της «Μαύρης Θύελλας» να μην έχουν πατήσει την αντίπαλη περιοχή. Έτσι από το… πουθενά, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα, όταν ο Νταφλάς εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Κοντοχρήστου, καταλήγοντας στην εστία του Παπαδόπουλου και το 1-0 για την Θύελλα ήταν γεγονός.

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

Στην επανάληψη ο Παναιγιάλειος αντί να αφήσει το κακό του πρόσωπο στα αποδυτήρια, συνέχισε στο ίδιο τέμπο, είδε τον Φωκαΐδη να στέλνει την μπάλα επάνω στον Κούμη, στο 50ό λεπτό, στο 61ο λεπτό το σουτ του Βασίλτση, πέρασε άουτ και πλέον τα πάντα είχαν τελειώσει, αφού η ψυχολογία δεν ήταν και η καλύτερη. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με κλειστή ζώνη άμυνας, κρατούσαν μακριά τους γηπεδούχους και όπως ήταν λογικό στο τέλος πήραν δίκαια νίκη μέσα στην Άβυθο, «σπάζοντας» το αήττητο της έδρας της αιγιώτικης ομάδας.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν. Μανούρας): Παπαδόπουλος, Μωραΐτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαΐδης, Κοτσόκολος (71΄ Τρέσα), Μακρής, Κοντοχρήστος, Λουκάς, Κραγιόπουλος, Βασίλτσης (64΄Σκούτας).

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ν. Μεσολόγγης): Κούμης, Φύτρος, Φλώρος, Τσούκας, Ανδρίκος, Νταφλάς (71΄ Σουλτανίδης), Γούλας (89΄Γκούμας), Μαρτίνος, Κωτσάκης (86΄Κοντογιάννης), Χισό, Αγγελής.