Ποδόσφαιρο

Στην SL2 o Τηλυκράτης, γιορτάζει η Λευκάδα

Ολοκληρώθηκαν τα μπαράζ για την άνοδο στην SL2 με τον Τηλυκράτη να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας που ήθελε στην Χαλάστρα απέναντι στον Καμπανιακό και κατέκτησε την 4η θέση που οδηγεί στην SL2.

Την ίδια ώρα, ο Γιούχτας επικράτησε με 2-0 του Αιολικού, ωστόσο η νίκη ήταν χωρίς αντίκρισμα, καθώς οι Κρητικοί μένουν εκτός… νυμφώνος.

Η ομάδα της Λευκάδας θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στο δεύτερο «σκαλί» του ελληνικού πρωταθλήματος

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Νιφορόπουλου μόλις στο 11ο λεπτό και με το τέρμα αυτό, προηγήθηκε στο ημίχρονο.

Ο Καμπανιακός, που είχε εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή του, ισοφάρισε στο 74′ με τον νεαρό Βουτσκίδη, όμως το ισόπαλο σκορ παρέμεινε μέχρι τέλους, δίνοντας το έναυσμα για πανηγυρισμούς και στις δύο ομάδες.