Ποδόσφαιρο

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: «Φρένο» στο αήττητο από τη Μαρκό

Ο Παναιγιάλειος έχασε στη Βουλιαγμένη από τη Μαρκό 3-1, αλλά το… κακό είναι μικρό

Του ΤΑΣΟΥ Α. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

Το αήττητο του Παναιγιάλειου σταμάτησε στην Βουλιαγμένη, καθώς η Μαρκό επικράτησε 3-1 της αιγιώτικης ομάδας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (3ος όμιλος), βάζοντας έτσι ένα μεγάλο «φρένο» στις καλές εμφανίσεις.

Η «Μαύρη Θύελλα» δεν βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βλέπουν τα λάθη στην άμυνα και να τα μετουσιώνουν σε γκολ κι έτσι έφτασαν σε μια δίκαια όπως αποδείχτηκε νίκη.

ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ

Ο Παναιγιάλειος δεν μπήκε καθόλου στον αγώνα, η Μαρκό το εκμεταλλεύτηκε και στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Παυλίδη, στη συνέχεια βρήκε εκ νέου κενά στην άμυνα, ο Καλλέργης δεν συγχώρησε και στο 17ο λεπτό πέτυχε το 2-0, σκορ που έδωσε μια μικρή ασφάλεια, για να έρθει στην εκπνοή του πρώτου μέρους ο Μακρής να μειώσει σε 2-1 και να ενθαρρύνει τους συμπαίκτες του.

ΔΕΝ ΣΥΝΗΛΘΕ ΚΑΙ ΗΤΤΗΘΗΚΕ

Στην επανάληψη ο Παναιγιάλειος αντί να συνέλθει και να κάνει όπως όλοι περίμεναν τη δική του αντεπίθεση, βγήκε στον αγωνιστικό χώρο ξανά αγνώριστος, η Μαρκό ήθελε πολύ περισσότερο το γρήγορο γκολ και ο Σάμιος το βρήκε στο 47ο λεπτό, έκανε το 3-1 και κάπου εκεί ο αγώνας «τελείωσε», μιας και η αντίπαλος ήξερε να κρατά την «Μαύρη Θύελλα» εκτός περιοχής και το σερί των οκτώ αγώνων πήγε περίπατο, αλλά ευτυχώς είναι μικρό το κακό…

ΜΑΡΚΟ: Βουτσέλας, Καλλέργης, Αλεξίου, Λαμπρόπουλος, Μεγαρίτης, Σάμιος (89΄ Αθανασίου), Παυλίδης, Ευθυμίου (89΄ , Γιαννιτσάνης (76΄ Ριτσοτάκης), Πίκουλας (64΄ Σταματής), Λαζαρίδης (89΄ Γκαρτζονίκας).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ι. Παπαδόπουλος, Μωραΐτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαΐδης, Μακρής, Γκίκα, Κοντοχρήστος (67΄ Σκούτας), Σανδραβέλης (83΄ Βήτος), Λουκάς (80΄ Κοτσόκολος), Κραγιόπουλος.